SMS jízdenka na MHD

Jak na nákup jízdenek přes SMS?
 
Vyberte si město, ve kterém chcete koupit SMS jízdenku a následně klikněte na odkaz pro nákup jízdenky. Předvyplní se Vám tak SMS zpráva, kterou stačí odeslat. SMS jízdenka Vám přijde cca do 2 minut.
 
S plamo.cz si nemusíte pamatovat telefonní číslo, ani text SMSky pro získání mobilní jízdenky. Jednoduše klikněte a potvrďte. Funguje na telefonech s Androidem.


Brno

Praha

Ostrava

Plzeň

České Budějovice

Ústí nad Labem

Olomouc

Liberec

Pardubice

Hradec Králové

Karlovy Vary

SMS jízdenky

Objednání jízdenky SMS zprávou je nejjednodušší a nejrychlejší způsob zaplacení jízdného. Naše služba Vám navíc umožňuje jednoduše kliknout na odkaz v mobilním telefonu bez nutnosti SMS zprávu nepřepisovat. SMS zpráva se Vám tak vyplní automaticky a na Vás je jen její odeslání.


Fungování SMS jízdenky

Pokud chcete objednat SMS jízdenku pro přepravu v MHD, stačí zaslat SMS zprávu s krátkým písmenným nebo číselným kódem na pětimístné telefonní číslo.
SMS s jízdenkou obdržíte cca po 2 min. (je to ochrana proti černým pasažérům). Bez ní nelze do vozu MHD nastoupit.


Abyste mohli SMS jízdenky využívat, musíte mít telefonní číslo u některého z českých mobilních operátorů a zároveň mít aktivovanou službu Premium SMS. Obvykle bývá aktivovaná automaticky, ale pokud ne, můžete si ji bezplatně aktivovat na infolince svého operátora.


Za SMS zprávu, kterou si objednáte SMS jízdenku, obvykle zaplatíte cenu standardní SMS zprávy, podle ceníku svého operátora.


Pokud si jízdenku ve formě SMS zprávy omylem smažete, můžete si nechat zaslat duplikát - pro návod navštivte odkazy na jednotlivé dopravní podniky. Pokud Vám SMS jízdenka z nějakého důvodu nepřijde, na stejných odkazech najdete návod na příp. reklamaci.

Více o SMS jízdenkách na Wikipedii